Bela čokolada

varja  

član od: 2.11.2005

sporočila: 54

tema odprta - 12. jan 2006 8:10 | ogledi: 2.112 | odgovori: 6

Včeraj sem za krasitev peciva prvič uporabila belo čokolado. Ko pa sem jo hotela malo obarvati z barvilom in malo razredčiti z margarino, je nastala neuporabna zmes, ki je končala v smeteh. Kaj sem naredila narobe?

varja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

12. jan 2006 9:26

Ne vem, kaj bi bilo lahko narobe. Morda preveč maščobe? Jaz sem namreč veliko prazničnega peciva krasila z obarvano belo kuverturo (ne navadno belo čokolado), ki je sicer nekoliko težja za obdelavo kot mlečna ali temna, ampak je šlo. Res pa je, da sem med segrevanjem dodala na 20 dag bele čokolade morda nekaj kapljic olja oziroma manj kot pol žličke kokosove maščobe. Čokolado sem imela nenehno nad soparo, da je bila primerno redka, barvo sem po kaljicah dodajala v zajemalko, s katero sem polivla pecivo. Mamamia mamamia

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

12. jan 2006 9:28

Zdaj sem se spomnila. Če si dodala margarino, je lahko razlog prav to -margarina ima namreč veliko več vode kot maslo ali kokosova maščoba oziroma rastlinsko olje, voda pa je "strup" za kakršnokoi kuverturo. Čisto verejtno, da je to povzročilo težave. Mamamia mamamia

varja  

član od: 2.11.2005

sporočila: 54

12. jan 2006 9:35

Jaz sem to čokolado kupila v Pekarni Vrhnika - Črnuče. Margarina se sploh ni hotela povezati s čokolado, kar se mi pri temni čokoladi nikoli ne zgodi. Nisem kak začetnik pri peki. Pečem že dolgo in kar veliko samo z belo čokolado pa res še nisem delala in sem bila kar razočarana. Sicer sem jo potem stopila nad soparo brez dodatkov pa je bilo v redu. Ampak jaz bi jo rada rdeče obarvala. Pa ni šlo. varja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

12. jan 2006 12:28

Jaz sem beli čokoladi dodala kanček tiste barve v tubi, ki se kupijo, in ni bilo problema. Poskusi brez margarine. Ali pa je bil tak dan, ko preprosto nisi imela "roke". Pride tako leto...kaj vse sem že jaz zmetala v smeti...n to stvari, ki soprej stokrat uspele z levo roko...Mamama mamamia

IrenaM  

član od: 23.9.2002

sporočila: 66

12. jan 2006 16:27

Margarina (zaradi velike vsebnosti vode) vse vrste čokolad zgosti. Če jo želite razredčiti, potem pridejo v poštev samo kakovostna olja. Pa nikar obupati! Irena z Bleda

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

12. jan 2006 16:56

Saj ta bela kuvertura je zelo tekoča, ko je stopljena, če dodaš samo barvo se ne zgosti. Jaz vedno uporabljam kuverturo iz Pekarne Vrhnika pa je vedno vse lepo uspelo. Drugič dodaj samo barvo. Čokolado lepo stopiš v MV ampak na niski temp. in večkrat je treba premešat. Ali pa nad vodno kopeljo. jade

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti